Speelgoed voor Capelse kinderen met de feestdagen
De feestdagen staan voor de deur. En ook dit jaar krijgen honderden Capelse kinderen weer speelgoed cadeau. De jaarlijkse Speelgoedactie zorgt ervoor dat kinderen van 0 tot 13 jaar uit gezinnen die het financieel wat moeilijker hebben, toch een fijne feestperiode kunnen beleven.
De Capelse Speelgoedactie is een initiatief van Buurtgroep Fascinatio, Welzijn Capelle, het Diaconaal Platform Capelle en de gemeente Capelle aan den IJssel. Sportief Capelle stelt elk jaar ruimte beschikbaar voor de actie. De organisaties bundelen elk jaar hun krachten om kinderen te verrassen met speelgoed. Het speelgoed werd dit jaar ingezameld op verschillende locaties in Capelle: bij basisscholen, het gemeentehuis, de voedselbank en via Toys 'n Wrap. Ook het Denk & Doe Mee!-fonds steunde de actie financieel. Meer dan 22 vrijwilligers staken de handen uit de mouwen. Zij sorteerden al het speelgoed, maakten er mooie pakketten van en zorgden voor de uitdeling. Via verschillende Capelse organisaties kwamen de cadeaus uiteindelijk bij de kinderen terecht.
Wethouder trots op vrijwilligers
Wethouder Marc Wilson, verantwoordelijk voor het vrijwilligersbeleid, reageert enthousiast: “Het doet me echt goed om te zien hoeveel mensen meehelpen met deze speelgoedactie. Dankzij hun inzet kunnen we kinderen die het nodig hebben iets extra's geven tijdens de feestdagen. Met ruim 1.450 pakketten hebben de vrijwilligers een groot verschil gemaakt. Ze hebben niet alleen speelgoed gegeven, maar ook een glimlach op het gezicht van veel Capelse kinderen. Daar ben ik heel dankbaar voor.”
