Top twee voor jongerenparticipatie

2de prijsuitreiking Jong Bokaal Lokaal

In de strijd om de Jong Lokaal Bokaal heeft de gemeente Capelle aan den IJssel een tweede plaats behaald. De Jong Lokaal Bokaal is een jaarlijkse prijs voor de Nederlandse gemeente die het beste luistert naar jongeren en ze laat meedoen, meedenken en meebeslissen. De jury merkt in haar rapport onder meer op dat in Capelle een goed klimaat heerst voor jongereninitiatieven en projecten. Vooral onze actieve en representatieve Jeugdraad is positief beoordeeld.

De Jong Lokaal Bokaal is in 2008 in het leven geroepen door de Nationale Jeugdraad en het programmaministerie voor Jeugd en Gezin. Vorig jaar behaalden we al een derde plaats en ook dit jaar hebben we niet stilgezeten. Er zijn veel nieuwe projecten ontplooid: een begeleid wonen project, de eerste steen van het jongerencentrum is gelegd, nieuwe Jongeren Ontmoetingsplekken, de start voor het centrum voor jeugd en gezin en ga zo maar door. Ook de Jeugdraad heeft zich zeer actief bewezen en organiseerde diverse activiteiten en adviseerde het gemeentebestuur. Daarom besloot de jury Capelle ook dit jaar hoog te noteren. We zijn hiermee de enige gemeente in Nederland die twee jaar achter elkaar een plaats in de top 3 wist te bemachtigen!

In totaal deden meer dan honderd gemeenten mee aan de strijd om de Jong Lokaal Bokaal. In september werden veertien kanshebbers geselecteerd. Jongerenteams brachten vervolgens een bezoek aan deze veertien gemeenten om te onderzoeken of jongeren in de lokale praktijk serieus worden genomen. Na dit bezoek maakte een vakkundige jury de definitieve keuze.

Filmpje

Hierna kwam er een cameraploeg naar Capelle om onze opvallende projecten te filmen. Wij wilden Capelle laten zien door de bril van de Capelse jongeren. Onze Jeugdraad liet zien wat voor Capelse jongeren belangrijk is. Hieronder vindt u het filmpje dat zij maakten over het Capelse jeugdbeleid.

Film Jong Lokaal Bokaal 2009

Naar boven